Одржано прво Алумни ФОН гала вече

У петак, 20. септембра 2024. године, успешно је одржано прво Алумни ФОН гала вече. Догађај је окупио око 1.300 бивших студената, запослених, партнера и пријатеља Факултета.

– Велико ми је задовољство што ова заједница броји већ око 2.000 људи, сигуран сам да ће за годину дана имати много више чланова. Сваком од вас желим да остварите сопствени циљ због чега сте приступили Алумни заједници, али хоћу и да кажем да ће велику корист од ове Алумни заједнице имати наш факултет, да ће допринети јачању репутације и бренда ФОН-а али да ће и наши студенти имати велике користи од предавања од стране експерата Алумни заједнице. Захваљујем се свим партнерима који су помогли да се организује ово прво гала вече, а посебно Веселину Јевросимовићу и компанији Comtrade, који су заједно са ФОН-ом организатори и домаћини прве гала вечери – поручио је декан факултета др Милан Мартић.

У свечаном делу вечери обратили су се декан Факултета, проф. др Милан Мартић, као и представници привреде, члан Извршног одбора и директор за управљање оперативним пословима Banca Intesa, Зорана Бранковић и власник и председник Cоmtrade Group, Веселин Јевросимовић. Такође су додељена и признања онима који су на посебан начин допринели ФОН-у, научно-истраживачком раду, предузетништву, развоју факултета, студентима али и Алумни ФОН заједници:

• Признање за изузетан допринос у области научно-истраживачког рада уручено је проф. др Владану Девеџићу;
  • Признање за најуспешнијег предузетника уручено је Зорану Станојевићу, суоснивачу и извршном директору Кафетеријa;
  • Признање за најбољи студентски стартап, уручено је Сави Павловићу и Лазару Јовановићу, оснивачима стартапа Фармит;
  • Признање за изузетан допринос раду Алумни заједнице уручено је Игору Јовановском, суоснивачу и директору компаније Kameleon Solutions;
  • Додела златног индекса припала је Спасоју Мучибабићу који је дипломирао пре 50 година;
  • Признање за изузетан допринос Факултету уручено је Верољубу Настићу, некадашњем руководиоцу Студентске службе

Признање за изузетан допринос Факултету постхумно је додељено и проф. др Невенки Жаркић Јоксимовић, некадашњем декану Факултета организационих наука.

У завршном делу званичног програма обратио се проф. др Марко Михић, продекан за стратешки развој и сарадњу са компанијама.

Алумни ФОН гала вече тежи да постане традиционални догађај који ће сваке године на свечани начин окупљати бивше студенте, партнере и пријатеље Факултета и прослављати успехе заједнице. У оквиру званичног програма најављен је домаћин Алумни ФОН гала вечери за 2025. годину, компанија Asseco.