Студенткиња ФОН-а, Нина Укропина и Бошко Сремчевић победили на локалном Imagine If! такмичењу и обезбедили пласман на глобално такмичење у Кембриџу

Тим Safe-Cath, који су чинили студенткиња ФОН-а, Нина Укропина и Бошко Старчевић, доктор медицине, освојиo je локално Imagine If! такмичење за најбољу технолошку иновацију у области медицине. Такмичење су организовали Научно-технолошки парк БеоградИновациони форум Кембриџа и Health Tech Lab, а овогодишње такмичење се организовало искључиво за стартапе из области здравствене заштите.

Бошко и Нина су, уз менторску подршку тима Центра за трансфер технологије Универзитета у БеоградуHealth Tech Laba и Канцеларије за трансфер технологије представили иновативни катетер који је ново техничко решење на тржишту, уз помоћ којег се спречава трансфер бактерија у стерилне делове уринарног тракта. У јакој конкуренцији изузетно креативних тимова освојили су прво место, награду од 2.000 евра и пласман на глобално такмичење које ће се одржати 26. и 27. јуна на Кембриџ универзитету. Победник глобалног такмичења осваја награду од 10.000 евра и шестомесечни програм акцелерације.

Честитамо им на сјајном резултату и желимо им пуно успеха!