Професoри ФОН-а активни учесници на Ерасмус+ пројекту: Circle U европска универзитетска алијанса на радном пакету 4: Одржива иновација предвођена студентима

Circle U је инклузивна, истраживачки интензивна и интердисциплинарна алијанса европских универзитета. Студенти, академски кадар и партнери из цивилног друштва, предузећа и јавног сектора сарађују како би заједнички развили компетенције и решења за очување здравља, мира, демократизације и просперитета Европе и наше планете. Координатор Ерасмус+ пројекта је Универзитет у Ослу.

Циљеви радног пакета 4: Одржива иновација предвођена студентима су: повећање ангажовања студената у иновативним приступима одрживости и заједнички развој и имплементација курсева и програма заснованих на изазовима на универзитетима и дисциплинама. Професори ФОН-а које учествују као представници Универзитета у Београду су: проф. др Наташа Петровић, проф. др Весна Дамњановић и проф. др Младен Чуданов.У овом пројекту се налазе следећи универзитети из Европе:• Aрхус Универзитет из Данске,• Универзитет у Београду из Србије,• Хумболт Универзитет из Берлина-Немачка,• Кинг Колеџ из Лондона – Велика Британија,• Католички универзитет Луен из Белгије,• Осло Универзитет из Норвешке,• Париз Универзитет из Француске,• Писа Универзитет из Италије и• Универзитет у Бечу из Аустрије.Више о међународном пројекту можете погледати на: https://www.circle-u.eu/.