Чланови Дебатног клуба ФОН победници традиционалног дебатног турнира „Децембарац“

На Универзитету у Београду – Правном факултету, 16. и 17. децембра, одржан је традиционални почетнички дебатни турнир „Децембарац“ на ком је Дебатни клуб ФОН остварио велике тимске и индивидуалне резултате.

Овогодишњи „Децембарац“ одржан је у до сада највећем формату, са чак 80 тимова, то јест 160 учесника из 19 различитих клубова.

Прво место освојили су студенти, Филип Убовић са ФОН-а и Димитрије Макарић са Електротехничког факултета. Филип Убовић је награђен и признањем за најбољег говорника овогодишњег турнира.

Од 6 тимова Дебатног клуба ФОН-а који су узели учешће на турниру, чак 5 се, након прелиминарних рунди, квалификовало за елиминационе рунде.

Неизмерно смо поносни што можемо да се похвалимо чињеницом да су чак 3 од 4 тима у финалу представљала ФОН.

Поред изузетних тимских успеха, 4 наша дебатера се нашло у 10 најбољих говорника турнира.

Студенти ФОН-а, Василије Милачић, као део тима главних судија турнира, заједно са Павлом Антонијевићем, Обрадом Костићем, Константином Поповићем и Ђорђем Мирковићем, учествовали су у оцењивању тимова елиминационих рунди.

Честитамо свим нашим члановима на оствареним резултатима

и захваљујемо се Правном факултету на гостопримству и сјајној организацији.