U okviru Erazmus+ projekta „Projektna orijentacija i održivo vođenje projekata“ (PASGOP), od 2. do 6. oktobra 2022. godine zaposleni i studenti Fakulteta organizacionih nauka učestvovali su u nastavnim aktivnostima na Viljnus Univerzitetu u Litvaniji.
Studenti FON-a Ivana Tomić, Anđela Mladenović i Petar Stanimirović zajedno sa studentima Viljnus Univerziteta i Univerziteta Islanda radili su na primerima iz prakse u oblasti projektne orijentisanosti i održivog vođenja projekata u okviru predmeta na Master akademskim studijama. Prof. dr Dragan Bjelica, rukovodilac projekta ispred Univerziteta u Beogradu i prof. dr Dejan Petrović učestvovali su u radnim sastancima, kao i u nastavnom procesu, gde su predstavljeni primeri dobre prakse iz Srbije.
U okviru nastavnih aktivnosti organizovana je poseta kompaniji u sektoru logistike UAB CargoGO Logistics. Sedište kompanije se nalazi u Viljnusu, a filijale se nalaze u Kaunasu, Poljskoj i Nemačkoj. UAB CargoGO Logistics ima više od 1000 zaposlenih i više od 450 kamiona i pruža lokalne i internacionalne usluge dostave robe. Direktor kompanije Osvaldas Švitra predstavio je misiju i viziju kompanije, kao i modalitete rada, načine motivisanja zaposlenih i održiva rešenja u kompaniji UAB CargoGO Logistics.
Tokom nastavnih aktivnosti prikazane su sledeće teme: 1. „Izveštaji o održivim projektima na Viljnus Univerzitetu“ (Birtue Miškiniene, direktor Poslovne škole Viljnus Univerziteta; prof. Saule Mačikuaite, Poslovna škola Viljnus Univerziteta), 2. „Održivo poslovanje: utopija ili realnost“ (prof. dr Danguole Oželiene, Poslovna škola Viljnus Univerziteta), 3. „Projektni menadžment i održivost – priprema održivih projekata“ (prof. Vitautas Pugačevskis, Poslovna škola Viljnus Univerziteta), 4. „Priprema održivog projekta na primeru kompanije CargoGo – liderstvo i održivost“ (prof. dr Andrius Valickas, Poslovna škola Viljnus Univerziteta), 5. „Projektne benefiti kokreiranja u sektoru ribarstva: uključenost stejkholdera i integracija održivog razvoja (doktorand Ingibjorg Karlsdotir, Univerzitet Islanda), 6. „Analiza modaliteta toplotnih rešenja i održivosti na Islandu“ (Ana Marija Vagner, Univerzitet Islanda), 7. „Disruptivne inovacije i projektna održivost“ (prof. dr Dragan Bjelica, Univerzitet u Beogradu), 8. Studija slučaja „Da li je lako primenjivati održiva rešenja?“ (prof. dr Dejan Petrović, Univerzitet u Beogradu).