Ideja panela je nastala iz potrebe da se demistifikuje pojam rodne ravnopravnosti i otvore diskusije o ključnim temama, poput razumevanja roda i aktuelnih pitanja iz ove oblasti. Govornice su bile, profesorka Jelena Filipović sa Filološkog fakulteta, Ana Memeti i Mina Kuzminac sa Pravnog fakulteta, Maja Branković Đundić iz UNDP Srbija i govornik Darjan Radovanović sa Fakulteta organizacionih nauka.
Profesorka Nataša Petrović, predsednica Komiteta za rodnu ravnopravnost otvorila je panel diskusiju, a najveće interesovanje publike izazvala je tematika rodno senzitivnog jezika.
Rodna ravnopravnost je kontinuirani proces, a njeno ispunjenje je od fundamentalnog značaja za celokupno društvo, jer obezbeđuje obećanu pravdu, mir, razvoj, prosperitet i napredak ljudske civilizacije. Napredak se može postići samo uz zajednički trud Vlade, celokupnog obrazovnog sistema, medija i svih građana, te ostvarivanja u realnom životu.
Tek kada se kultura i tradicionalni pogled na muškarce i žene promene u jednom društvu, što podrazumeva rodno senzitivni jezik, moći će da se kaže da su žene i muškarci ravnopravni.
Više o ovoj vesti dostupno je na linku.