Гостујуће предавање на Kатедри за информационе системе

На ФОН-у и Kатедри за информационе системе, у среду, 21. фебруара 2024. године, у 18.00 сати биће организовано гостујуће предавање Макса Таланова, на тему Neuropunk Revolution what it is now?

Макс Таланов је доцент на Kатедри за интелигентну роботику на Kazan Federal University и истраживач на Институту за вештачку интелигенцију у Новом Саду.

Таланов је један од водећих научника у области медицинске примене технологија неуросимулације укључујући органске мемристивне уређаје. Он је аутор више од 60 радова у научним часописима и власник међународног патента и две локалне регистрације софтвера.

На гостујућем предавању Таланов ће представити скуп савремених технологија, од интерфејса мозак-рачунар и SN мрежа (spiking neural networks) заснованих на аналогији синапси – мемристивним уређајима, као и уређајима дигиталног света. Ове технологије омогућавају нови технолошки искорак који смо чекали неко време и описан је у сајберпанк литератури, а то је интеграција рачунарских уређаја са људским телом отварајући нове перспективе за неурорехабилитацију и проширење људског нервног система.