На ФОН-у одржан шести по реду Хакатон за средњошколце

Удружење студената информатике ФОНИС је 9. и 10. децембра на ФОН-у одржало шести по реду Хакатон за средњошколце. Програмерско такмичење намењено ученицима свих средњих школа на територији Републике Србије окупило је најуспешнијих девет тимова из Краљева, Ниша, Лознице, Новог Сада, Јагодине и Београда који су током двадесет и четири сата радили на развоју софтверског решења.

Присутнима се на отварању обратио продекан за дигитални развој, проф. др Душан Бараћ, који је истакао значај сусрета средњошколаца са Факултетом, представио кључне стубове развоја ФОН-а и њихов значај на пољу интеграције менаџмента и информатике.

Тема Развој дигиталног решења за унапређење доживљаја и погодности путовања пружила је широк спектар идеја које су тимови ученика у ограниченом времену обликовали у готов софтвер.

Такмичарима су током Хакатона подршку пружили стручни ментори из редова наставника и сарадника са ФОН-а. Увидом у рад тимова помогли су им да превазићу изазове настале приликом креирања решења и умногоме допринели да квалитет излазних решења буде на највишем нивоу.

Изузетно оштра конкуренција поставила је веома тежак задатак пред жири који су чинили доц. др Душан Џамић, асистент Тамара Наумовић и суоснивачи компаније Fiscal Solutions.

Победнички тим Class ученика из ЕСТШ „Никола Тесла” Краљевo развио је решење под називом QuizzyGo. Применом различитих технологија, овај тим је успео да креира веб-сајт који корисницима омогућава да открију знаменитости места у којем се налазе, као и да сазнају више о њима. Пред жиријем се ово решење истакло услед свог високог квалитета при коришћењу многобројних технологија, те су једногласно донели одлуку.

Другопласирани и трећепласирани тим чинили су представници из Гимназије „Бора Станковић” у Нишу и Земунске гимназије.

Честитамо свима на изузетном доприносу такмичењу и радујемо се будућим сусретима на ФОН-у!