На ФОН-у свечано затворен XIV Скуп привредника и научника: SPIN 2023

У сарадњи са Привредном комором Србије и Привредном комором Београда на ФОН-у је у понедељак и уторак, 6. и 7. новембра 2023. године одржан XIV Скуп привредника и научника: SPIN 2023, на тему: „Дигитални и зелени развој привреде“. Kонференција је окупила угледне академике, стручњаке из праксе и студенте у циљу промоције идеја и решења за одрживи развој привреде.

Свечани почетак овогодишње конференције отворио је наступ хора „Полифон“.

Уводни део програма обележила су обраћања продеканке за међународну сарадњу, проф. др Сандре Једнак, председнице Савета, проф. др Весне Дамњановић, председнице Програмског одбора, проф. др Наташе Петровић и помоћнице директора Привредне коморе Београда, госпође Видосаве Џагић.

Овогодишња Kонференција отворила је теме савремених решења која произлазе из развоја информационо-комуникационих технологија и вештачке интелигенције, као и одрживог управљања природним ресурсима.

Гости из академије и праксе поделили су своје увиде на различите аспекте теме, укључујући:

• Проф. др Николаоса Димитриадиса са The University of York Europe Campus,Грчка,
  • Проф. др Сашу Дрезгића са Универзитета у Ријеци, Економског факултета,
  • Проф. др Дарка Лазарова, проректора за инвестиције и развој, са Универзитета Гоце Делчев, Економског факултета,
  • Гђу. Сању Радловачки, извршну директорку Пословног клуба УАЕ – Србија,
  • Г. Милана Веселинова, оснивача и директора CirEkon doo, Центра за циркуларну економију,
  • Проф. др Драгана Вукмировића са Универзитета у Београду – Факултета организационих наука.

У оквиру програма Kонференције одржане су две панел сесије које су модерирале, проф. др Наташа Петровић и продеканка за последипломске студије, проф. др Драгана Макајић-Николић, омогућавајући учесницима да дубље истраже теме као што су „Улога економије дељења у одрживости привреде“, када је  представљен  пројекат PANACEA,   и „Kратки програми студија – образовање и обука по потребама послодавца у оквиру система формалног образовања.“

Директор CirEkon-а, господин Милан Веселинов, најавио је Balkans Go Circular, регионалну конференцију која ће се 22. и 23. новембра одржати на ФОН-у.

У оквиру програма Kонференције за студенте је одржан Master Class на тему: „Иновација са сврхом“. Испред CirEkon-а, Master Class одржали су г. Милан Веселинов и г. Војислав Вучићевић.

Kонференција је привукла велику пажњу јавности, са 295 аутора и преко 100 радова из 30 институција и 6 земаља, укључујући Србију, Словенију, Хрватску, Северну Македонију, Енглеску и Грчку.

SPIN 2023  је национални форум са међународним учешћем за дискусију о кључним питањима и размену најновијих информација и решења која операциони менаџмент може понудити пословној пракси на глобалном, регионалном и националном нивоу.