Prvi dan događaja otvorio je teme obećanja veštačke inteligencije, kao i izazove u procesu sertifikacije uz gosta iz Češke, prof. dr Radim Polcaka.
Program AI Dnevnika organizovan je na drugačiji način, uz specijalno izdanje standup-a g. Nikole Radojlovića.
Završetak dana bio je posvećen paralelnim sesijama koje su otvorile rasprave vezane za primenu veštačke inteligencije u privredi, kao i izazove razvoja sistema veštačke inteligencije zasnovanih na podacima korisnika, ali i perspektive upotrebe veštačke inteligencije u pravosuđu.
Program je zaokružen obilaskom izložbe grafika Dijalozi sa veštačkom inteligencijom: U potrazi za mapama značenja profesora Vladimira Pavlovića i koktelom uz muzički program kvarteta Bilitis.
Drugi dan programa otvoren je radionicom Critical Feminist Screenshotting, nakon čega je usledila i radionica o odgovornosti proizvođača sa sistemima veštačke inteligencije. Kasniji niz predavanja predstavio je teme poput izazova implementacije AI Act-a, značaja standarda u procesima regulisanja veštačke inteligencije, analize osiguranja rizika i primene veštačke inteligencije u pravosuđu. Dan je zaključen panelom o veštačkoj inteligenciji i krivično-pravnoj odgovornosti uz razgovor sa domenskim stručnjacima.
Prvi sveobuhvatni edukativni program namenjen profesionalcima u oblastima poslovanja i naprednih tehnologija o pravnim i etičkim izazovima veštačke inteligencije realizovan je u prethodna tri meseca i postavio je temelje za dalji razvoj i primenu veštačke inteligencije u našoj zemlji. Program je okupio više od 70 međunarodnih i domaćih predavača, a sertifikate o uspešnoj realizaciji programa dobilo je više od 110 učesnika.