Посета партнера у оквиру Еразмус+ пројекта OOP4FUN

У оквиру Еразмус+ пројекта „Објектно-оријентисано програмирање на забаван начин“ – OOP4FUN, у периоду од 5. до 6. септембра 2024. године одржан је међународни састанак пројектних партнера у Србији. Учесници састанка су били представници са Универзитета у Жилини – Факултета за менаџмент и информатику, Словачка, Пословне академије Пова̀жска Бистрица, Словачка, Универзитета у Загребу – Факултета организације и информатике, Хрватска, Гимназије Иванец, Хрватска,  Универзитета у Пардубицама, Чешка Република, а домаћини су били Гимназија Ивањица и Факултет организационих наука из Србије.

Током првог дана посете, партнери су посетили Факултет организационих наука, где им је проф. да Сандра Једнак, продеканка за међународну сарадњу, пожелела топлу добродошлицу и представила Факултет. Након тога, проф. др Душан Савић, продекан за основне студије, уједно и координатор пројекта за Универзитет у Београду, дао је преглед агенде дводневне посете представио је гостима ресурсе факултета и показао просторије обе факултетске зграде. Након посете факултету, партнери су се упутили у Ивањицу. У Гимназији Ивањица, госте је дочекао и пожелео им добродошлицу др Душко Парезановић, директор школе. Професорке информатике, Ана Стаменковић и Снежана Богдановић, заједно са гостима обишле су и представиле зграду школе са посебним освртом на кабинете информатике.

Другог дана састанка, 6. септембра 2024. године, активности су одржане у хотелу Букет на Златибору. Састанак је одржан у хибридном формату, тако да су њему присуствовали и партнери из Немачке, са Високе школе за технику и економију и Гимназије Дрезден-Плауен. Састанак је почео прегледом досадашњих пројектних резултата (ПР1, ПР2, ПР3) који је водио професор Петер Мартон, лидер пројекта са Универзитета у Жилини. Даље активности укључивале су расправу о текућим пројектним резултатима (ПР4 и ПР5) у којима су учествовали сви партнери. У другом делу дана говорило се о управљању пројектом, што је обухватало теме попут завршне документације, буџета и планова за даљу дисеминацију пројектних активности. Дан је закључен неформалним дружењем на излету до Шагранске осмице и Дрвенграда.