Студенти ФОН-а осмислили иновативно решење које решава проблем паркирања у Београду

Студенти Case Study Cluba ФОН-а: Александра Дамњановић, Урош Цветковић и Тања Лазић освојили су треће место на такмичењу  NAAEV SIM-C (Student Innovative Mobility Challenge) у четвртак 12. октобра 2023. године.

Такмичење се одржало у две фазе. У првој су студенти ушли у 6 најбољих тимова, док је финале одржано у оквиру шестог E-mobility форума где су студенти презентовали иновативно стартап решење која се тиче е-мобилности.

Решење које су наши студенти представили, под називом “Lako uz par.co”, решава проблем паркинга у граду Београду.

Студентски тим ФОН-а заједно са члановима NAAEV-а (Националне асоцијације за аутономна и електрична возила) и  (EIT Urban Mobility – Regional Innovation Scheme Hub Serbia)  ће радити на даљем усавршавању и имплементацији стартап идеје у оквиру програма EIT Urban Mobility.

Честитамо студентима на сјајном иновативном решењу!