Учешће студената ФОН-а на хакатону Green Energies у оквиру Српско-француског иновационог форума

У среду 3. априла 2024. године тим студената Факултета организационих наука учествовао је на хакатону под називом Green Energies.

Хакатон су организовали Француски институт у Србији и ТЕМПУС Фондација у оквиру другог српско-француског Форума за иновације.

Инцијатива је подстакнута циљевима одрживог развоја и Агендом 2030 са идејом да се развијају и подрже предлози из академског света. Главни циљ је да се подстакну иновације које су одрживе и оријетнисане ка будућности и фокусиране на решавање питања климатских промена и заштите животне средине.

Тим ФОН-а су чинили студенти четврте године основних академских студија смера информациони системи и технологије: Ана Михојевић, Kонстантин Поповић и Алекса Kрстић. Представили су идеју Ecosprout која се бавила проблемом био-разградивог отпада као извором обновљиве енергије.

Предлог њиховог решења можете погледати на линку.

Победнички тим је тим студената Факултета за машинство и грађевинарство у Kраљеву, Универзитета у Крагујевцу.