Идеја панела је настала из потребе да се демистификује појам родне равноправности и отворе дискусије о кључним темама, попут разумевања рода и актуелних питања из ове области. Говорнице су биле, професорка Јелена Филиповић са Филолошког факултета, Ана Мемети и Мина Кузминац са Правног факултета, Маја Бранковић Ђундић из UNDP Србија и говорник Дарјан Радовановић са Факултета организационих наука.
Професорка Наташа Петровић, председница Комитета за родну равноправност отворила је панел дискусију, а највеће интересовање публике изазвала је тематика родно сензитивног језика.
Родна равноправност је континуирани процес, а њено испуњење је од фундаменталног значаја за целокупно друштво, јер обезбеђује обећану правду, мир, развој, просперитет и напредак људске цивилизације. Напредак се може постићи само уз заједнички труд Владе, целокупног образовног система, медија и свих грађана, те остваривања у реалном животу.
Тек када се култура и традиционални поглед на мушкарце и жене промене у једном друштву, што подразумева родно сензитивни језик, моћи ће да се каже да су жене и мушкарци равноправни.
Више о овој вести доступно је на линку.