Tradicionalni, jedanaesti po redu, Međunarodni info dan, uspešno je održan u četvrtak, 16. marta 2023. godine na Fakultetu organizacionih nauka. Ovogodišnji događaj privukao je veliku pažnju studenata, što se videlo po izuzetnoj posećenosti kako prezentacija učesnika u amfiteatru, tako i info štandova u holu Fakulteta.
Cilj ovog događaja bio je informisanje studenata o mogućnostima za odlazak na razmenu, praksu ili nastavak studija u inostranstvu. Učesnici Info dana bili su predstavnici organizacija, institucija, kulturnih centara i fondacija koje su predstavile programe namenjene studentima.
Događaj je otvorila prof. dr Sandra Jednak, prodekan za međunarodnu saradnju, koja je poželela dobrodošlicu i izrazila veliku zahvalnost predstavnicima institucija koji su se odazvali na poziv Fakulteta da učestvuju u događaju. Takođe, profesorka Jednak izrazila je zadovoljstvo povodom velikog interesovanja i odziva studenata i poželela im da iskoriste mogućnosti za mobilnost tokom studija i svoje školovanje učine kvalitetnijim i bogatijim za jedno novo međunarodno iskustvo.
Prezentacije tokom Info dana imali su: Milena Todorović iz Fondacije Tempus, koja je predstavila programe Erazmus+, Cepus i Erzmus Mundus zajedničke master studije. Ispred Francuskog instituta u Srbiji, prezentacije stipendija Vlade Republike Francuske, za studiranje u Francuskoj, održale su gđa Sandra Elezović i gđa Vesna Adamović. Gost ovogodišnjeg Info dana, bio je i g. Vensan Gilta, koji je predstavio Univerzitet u Južnoj Bretanji i Erazmus Mundus zajednički master program u oblasti sajber bezbednosti.
Mogućnosti za sticanje jedne od diploma prestižnih univerziteta u Francuskoj i Belgiji, predstavila je gđa Iva Dikova iz organizacije ESFAM iz Sofije, Bugarska. Ispred Nemačke službe za akademsku razmenu – DAAD, gđa Daliborka Maldaner, prezentovala je mogućnosti nastavka studiranja i usavršavanja na nemačkim univerzitetima. Program stipendija nemačke privrede ,,Zoran Đinđić” i mogućnost za odlazak na stručnu praksu u nekoj od prestižnih nemačkih kompanija, predstavila je alumnistkinja programa, Aleksandra Đorđević. Ispred studentske organizacije AIESEC, studentkinje Emilija Prčić i Anastasija Pantić, predstavile su konkurse za odlazak na stručnu praksu u inostranstvu u okviru svoje organizacije.
U drugom delu programa, održana je radionica: ,,Kako se prijaviti za Erazmus+ razmenu?“, nakon koje su usledile prezentacije studenata i njihovih iskustava sa razmene. Radionicu su održali kolega Nikola Savić, sa Univerziteta u Beogradu, koji je govorio o platformi MOBION i proceduri za prijavu za razmenu, i Bojana Ivanović Bovan, iz Kancelarije za međunarodnu saradnju Fakulteta, koja je govorila o načinu pripreme dokumentacije, posebno o priznavanju kredita i pripremi Ugovora o učenju, zatim o trenutno otvorenim pozivima za odlazak na Erazmus+ razmenu ili praksu na nekom od partnerskih univerziteta.
Nakon radionice, o svojim iskustvima sa razmene govorile su Anja Ristić i Mina Radović koje su predstavile Univerzitet u Istočnom Parizu – UPEC, Anja Vučić, koja je govorila o svom studiranju na Univerzitetu u Stokholmu, Anja Timić, koja je provela semestar u okviru Cepus programa na Univerzitetu za ekonomiju i poslovanje u Pragu, Iva Lazarević je predstavila svoje studiranje na Univerzitetu u Helsinkiku i Nikolina Božić, koja je govorila o svom semestru na Katoličkom Univerzitetu u Lilu.
Tokom celog trajanja događaja, svoje informativne štandove u Holu Fakulteta imali su: Fondacija Tempus, Fransuski institut u Srbiji, ESFAM, Nemačka služba za akademsku razmenu – DAAD, Program stipendija nemačke privrede ,,Zoran Đinđić”, Fondacija Konrad Adenauer i studentska organizacija AIESEC.