Наставно-научно веће ФОН-а већином гласова утврдило предлог новог деканског колегијума

‏Београд, 3. април 2024 – На данашњој седници Наставно-научног већа ФОН-а, наставници и сарадници, као и представници студената, су тајним гласањем, већином од 85% изашлих на гласање, подржали предлог новог деканског колегијума у следећем саставу: проф. др Марко Михић, декан; проф. др Душан Бараћ – продекан за сарадњу са привредом и иновације; проф. др Борис Делибашић – продекан за науку, проф. др Сандра Једнак – продеканка за међународну сарадњу и финансије; проф. др Гордана Савић – продеканка за последипломске студије и проф. др Душан Савић – продекан за основне академске студије.

Према Статуту ФОН-а, кандидата за декана предлажу катедре или чланови Наставно-научног већа. На претходној седници Наставно-научног већа предложен је један кандидат за декана, проф. др Марко Михић, који тренутно обавља функцију продекана за стратешки развој и сарадњу са компанијама. Да би предлог за новог декана био валидан, потребно је да добије подршку више од половине чланова Наставно-научног већа, који се изјашњавају тајним гласањем. Будући да је предлог новог деканског колегијума данас добио подршку од 75% чланова укупног бирачког тела, које чине наставници и сарадници ФОН-а, као и представници студената, даље се доставља управљачком органу – Савету Факултета на гласање и доношење одлуке о избору. Савет ФОН-а има 27 чланова, од којих су 15 чланова изабрани од стране запослених Факултета, осам чланова су именовани до стране оснивача, односно Владе Републике Србије и четири члана су изабрана од стране Студентског парламента. За доношење одлуке о избору декана, потребно је да предлог подржи више од 50% чланова Савета. Наредна седница Савета ФОН-а биће одржана 25. априла 2024. године.

У представљању програма рада, кандидат за декана, проф. др Марко Михић, нагласио је да је заједно са предложеним тимом идентификовао кључне факторе на којима ФОН треба даље да гради своју конкурентску позицију и да су дефинисани приоритети за наредни трогодишњи период. ”Снагу ФОН-а чине његови студенти и запослени, а остварене успехе дугујемо заједништву и тимском раду. Циљ је да прокламоване вредности ФОН-а буду водиља у свакодневном раду и комуникацији и да омогућимо даљи динамични развој Факултета”, истакао је професор Михић након објављених резултата гласања.