Универзитет у Београду – Факултет организационих наука

Универзитет у Београду
Факултет организационих наука

Научни скупови

Конференција - EISIC

Конференција Тулон-Верона је најдуговјечнија конференција без прекида посвећена изврсности у услугама. Поводом 20. годишњице, 2017. године, конференција је променила назив у Excellence ин Сервицес Интернатионал Цонференце (EISIC) како би нагласила ‘Изврсност у услугама’ као своје специфично истраживачко поље.

Конференцију су 1998. године основали професор Клаудио Бакарани (Claudio Baccarani) са Универзитета у Верони (Италија) и професор Мишел Веил (Michel Weill) са Универзитета у Тулону (Француска). Од тада се организује сваке године на различитим локацијама у Европи и шире, у сарадњи са универзитетом домаћином.

У почетку усредсређена на високообразовне институције, током година конференција је проширила тематски оквир на здравствени сектор, локалну управу и јавне услуге, туризам и рекреацију, банкарске услуге и логистику. Сваке године учествује око стотину делегата из двадесетак земаља, а у последњих десет година објављено је близу хиљаду научних радова, што ову конференцију чини једним од најзначајнијих догађаја у области квалитета услуга.

sites.les.univr.it/eisic/

Конференција ICDSST 2025

Конференција ICDSST 2025 пружа динамичан оквир за дељење пионирских истраживања, пракси и напретка у системима за подршку одлучивања (SPO). Са овогодишњим фокусом на моделе SPO засноване на вештачкој интелигенцији и њиховом утицају у стварном свету у различитим индустријама, конференција истражује како вештачка интелигенција трансформише оквире за доношење одлука. Позивамо истраживаче, стручњаке из индустрије, едукаторе и креаторе политика да представе своја истраживања и размене идеје које обликују будућност технологија доношења одлука.

Конференцију су 1998. године основали професор Клаудио Бакарани (Claudio Baccarani) са Универзитета у Верони (Италија) и професор Мишел Веил (Michel Weill) са Универзитета у Тулону (Француска). Од тада се организује сваке године на различитим локацијама у Европи и шире, у сарадњи са универзитетом домаћином.

У почетку усредсређена на високообразовне институције, током година конференција је проширила тематски оквир на здравствени сектор, локалну управу и јавне услуге, туризам и рекреацију, банкарске услуге и логистику. Сваке године учествује око стотину делегата из двадесетак земаља, а у последњих десет година објављено је близу хиљаду научних радова, што ову конференцију чини једним од најзначајнијих догађаја у области квалитета услуга.

icdsst2025.ewg-dss.com

Међународна конференција - LSPHE 2025

X међународна конференција Језици за посебне намене у високом образовању (Languages for Specific Purposes in Higher Education – LSPHE 2025) са темом The Evolving Landscapes of Languages in Specific Purposes in Higher Education одржаће се на Факултету организационих наука Универзитета у Београду 12. и 13. септембра 2025. године. Конференцију су покренули Универзитет у Кембриџу и Универзитет у Манчестеру са идејом да омогуће размену идеја између стручњака из области страног језика струке.

lsphe.wordpress.com/2025-2/

Међународна конференција - RMERC 2025

Факултет организационих наука домаћин је 12. међународне конференције која се фокусира на истраживања у области образовања одговорног менаџмента – Responsible Management Education Research Conference (RMERC 2025), која ће се одржати од 21. до 23. октобра 2025. године у Београду. RMER конференција пружа платформу за размену идеја, резултата истраживања и најбољих пракси између академских истраживача, експерата из привреде и других заинтересованих страна а ускладу са PRME циљевима. PRME (Principles for Responsible Management Education) је глобална иницијатива коју је 2007. године покренуо United Nations Global Compact.

rmerc.fon.bg.ac.rs

Међународни симпозијум – SYM-OP-IS 2025

SYMOPIS је међународни симпозијум који традиционално окупља истраживаче, представнике привреде и стручњаке из области операционих истраживања, стварајући простор за размену теоријских и практичних сазнања кроз формалне и неформалне дискусије. Као платформа за представљање нових метода, модела и техника оптимизације, симпозијум омогућава повезивање различитих научних дисциплина и индустријских сектора, подстичући размену знања и искустава.

Један од кључних циљева симпозијума је јачање међународне сарадње кроз представљање најновијих научних достигнућа и подстицање истраживања која превазилазе границе дисциплина и земаља. Пленарна предавања и тематске секције пружају прилику за динамичну интеракцију између теорије и праксе, чиме се оснажује развој операционих истраживања и њихова примена у различитим областима.

www.symopis2025.fon.bg.ac.rs

33. Међународна конференција о развоју информационих система (ISD 2025)

33. Међународна конференција о развоју информационих система (ISD 2025) служи као платформа за унапређење истраживања и иновација у области информационих система. Тема ISD 2025 је оснаживање интердисциплинарне улоиге ISD-а у решавању савремених питања у дигиталној трансформацији: Како наука о подацима и генеративна АИ доприноси ISD-у?

https://isd2025.fon.bg.ac.rs/

Међународна научна конференција E-business technologies

EBT-konferencijaНаучна конференција “E-business technologies” окупља водеће професоре, научнике, истраживаче, стручњаке из праксе, ИТ компаније, докторанте и студенте у циљу размене идеја и практичних примера из праксе из области електронског пословања. Циљ скупа је допринос успостављању дугорочних партнерстава између истраживача из академског окружења, експерата из праксе и шире заједнице и допринос свеопштем развоју области електронског пословања.

ebt.rs

Архива

Интернационална конференција о економији дељења и савременим пословним моделима:
Теорија и пракса - IC-SHARE 2024

Примарни циљ Интернационалне конференције о економији дељења и савременим пословним моделима: Теорија и пракса јесте успостављање стратешког умрежавања на националном и међународном нивоу, презентовање резултата истраживања и дисеминација знања за широк корпус научника и експерата из праксе у области економије дељења и савремених пословних модела. Конференција се организује као део активности у оквиру пројекта ПАНАЦЕА (Постављање основа за јачање капацитета заједнице економије дељења у Србији) финансираног од стране Фонда за науку Републике Србије.

panacea-ideje.rs/ic-share-2024

Скуп привредника и научника – СПИН 2023

SPINНа иницијативу наставника и сарадника одсека за Операциони менаџмент, а по угледу на конференције познатих и сродних Универзитета у свету, али имајући у виду и традиционално добру сарадњу Универзитета у Београду – Факултета организационих наука и привредних организација (која датира од самог настанка факултета), 2003. године родила се идеја о организовању Скупа привредника и научника.

Циљ скупа је размена знања и искустава која се односе на развој и примену управљања производњом и услугама у свету и у Србији. Научни скуп има национални карактер, а реализује се сваке друге године.

spin.fon.bg.ac.rs

Симпозијум организационих наука – SYMORG 2022

symorg logoИницијатива за организовање Симпозијума организационих наука SYMORG јавила се 1988. године, са циљем да се организационе науке представе домаћој и страној научној јавности кроз дискусије, размене информација и приказивањем практичних садржаја као резултата наставног процеса и научноистраживачког рада. Симпозијум има међународни карактер, а реализује се сваке друге године.

symorg.fon.bg.ac.rs

Симпозијум о операционим истраживањима – SYM-OP-IS 2019

SYMOPISИницијатива за организовање Симпозијума операционих истраживања SYM-OP-IS јавила се 1974. године, са циљем да се операциона истраживања представе домаћој и страној научној јавности кроз дискусије, размене информација и приказивањем практичних садржаја као резултата наставног процеса и научноистраживачког рада. Симпозијум има данас међународни карактер, а реализује се сваке године, с тим што је Универзитет у Београду – Факултет организационих наука организатор сваке шесте године.

symopis2023.mod.gov.rs

Међународна научна конференција Contemporary Financial Management Conference

CFMCContemporary Financial Management Conference“ је међународна конференција о савременом управљању у финансијском пословању, истакнути форум за представљање нових достигнућа у теорији и пракси финансијског менаџмента. Иницијативу за организовање конференције под називом „Contemporary Financial Management Conference“ покренула је др Слађана Бенковић, редовни професор на Универзитету у Београду – Факултету организационих наука, а по угледу на водеће светске универзитете. Конференција се одржава сваке године у организацији Универзитета у Београду – Факултета организационих наука, Универзитета у Београду – Економског факултета и Универзитета у Београду – Правног факултета.

cfmc.fon.bg.ac.rs