Отворено светско такмичење у решавању пословне студије случаја BBICC 2024 на ФОН-у

У понедељак, 4. марта 2024. године на Факултету организационих наука, отворено је девето по реду светско такмичење у решавању пословних студија случаја, Belgrade Business International Case Competition (BBICC), које окупља студенте са чак 20 престижних светских универзитета и бизнис школа из 14 држава.

Академски хор “Полифон” који чине запослени на ФОН-у улепшао је свечану церемонију отварања извођењем домаћег и међународног репертоара, након чега се присутнима прва обратила Нађа Стевановић, потпредседница Организационог тима BBICC-а, пожелевши свима добродошлицу, истакла je значај развоја младих талената и иновативних идеја на међународном нивоу.

Isidora Marković

Председница организационог тима BBICC-а 2024, Исидора Марковић, упутила је захвалност свим универзитетима који су дошли, декану Факултета организациних наука проф. др Милану Мартићу, деканском колегијуму и целом колективу Факултета, као и Тиму који стоји иза организације овог престижног такмичења.

Nemanja Jevtović

Немања Јевтовић, председник Професионалног управног одбора BBICC-а, истакао је да су такмичења овог типа намењена, пре свега, учењу и стицању нових способности и искустава. Он је објаснио учесницима на који начин је потребно да приступе у односу са жиријем, како да аргументују своје одговоре, као и да ово искуство може да им помогне како у професионалном тaкo и личном развоју.

Milica Đurić Jovičić

Након Немање, присутне је поздравила Милица Ђурић Јовичић, в.д. директор Фонда за науку Републике Србије, за који ће студенти решати изазовну студију случаја. Она је представила резултате и даље правце Фонда за науку и истакла значај виђења науке код младих.

Проф. др Весна Дамњановић, оснивач и водећи директор BBICC-а, пожелела је пристунима добродошлицу, уважавајући све партнере који су помогли да се реализација овог такмичења оствари. Посебну захвалност дугујемо представницима Министарства науке, технолошког развоја и иновација Републике Србије као премијум партнеру Догађаја – истакла је професорка, захваливши се затим свим стратешким: Фонду за науку Републике Србије, Jaffa Crvenka, Rehau и Tehnohemija, и осталим партнерима

BBICC 2024 подржали су и категоријски партнери: Jaffa Crvenka, Zlatiborac, Coca-Cola Hellenic, Doncafe, LULU, TiedUp, Radulović, BG Event Solution, Radisson Collection. Пријатељи пројекта су: Центар за промоцију науке, Универзитет у Београду, Српска туристичка организација, Туристичка организација Београда, Канадска aмбасада и Академско културно-уметничко друштво Мика Митровић – Јарац, као и бројни медијски партнери.

Vukica Maričić

Саветница у Министарству науке, технолошког развоја и иновација, гђа. Вукица Маричић, свечано је отворила такмичења BBICC 2024 и истакла значај подршке младим талентима и њихову улогу у научном и технолошком развоју као и иновативног начина размишљања који су кључни за даљи развој Србије.

FON Svečano otvaranje

Такмичари ће на овогодишњем BBICC-у имати прилику да решавају три реална пословна изазова за организације Jaffa Crvenka, Rehau и Фонд за науку Р. Србије, а своја решења ће представити жирију који чине представници компанија које задају студије случаја, представници државних органа, индустријски експерти и алумни чланови Case Study Club-a part of BCA SEE.

На крају отварања представљени су сви учесници такмичења као и фотографије које су припремили на тему како виде Србију, с циљем да се поред едукативне димензије студенти упознају са српском културом и традицијом.

Финале такмичења ће се одржати 9. марта 2024. године.

Организовање овог такмичења Београду је дошло као награда за резултате које су студенти Факултета организационих наука остваривали на светским такмичењима у решавању пословних студија случаја широм света, и захваљујући успешно реализованом BBICC такмичењу у претходних 8 издања.

Више информација о самом догађају можете добити на веб-сајту www.bbicc.org, као и на званичним профилима на друштвеним мрежама: Facebook, Instagram, LinkedIn.