Посета др Димитриоса Теофилакту са COSMOS Open University

Професор Димитриос Теофилакту са новооснованог COSMOS Open Универзитета из Никозије, Кипар, посетио је Факултет организационих наука у понедељак, 15. априла 2024. године. Ова посета је организована на иницијативу проф. др Вељка Милутиновића, гостујућег професора и проф. др Душана Бараћа, продекана за дигитални развој.

Професора Теофилатку су дочекали и са њим одржали састанак проф. др Сандра Једнак, продеканка за међународну сарадњу, проф. др Марко Михић, продекан за стратешки развој и сарадњу са компанијама и проф. др Душан Бараћ, продекан за дигитални развој. Професор Теофилатку је представио руководству Факултета новоосновани COSMOS Open Универзитет који у септембру 2024. године креће са првом генерацијом студената. Током састанка, говорило се о могућностима сарадње у области дигитализације, система за учење на даљину, заједничких пројеката и сл.

Након састанка, професор Теофилатку је студентима ФОН-а одржао презентацију о свом универзитету, где је говорио о међународним и иновативним студијским програмима и концепту учења на даљину на следећим факултетима који су у саставу поменутог универзитета: Факултету за инжењерске науке, Факултету друштвених и медицинских наука, Факултету за економију и менаџмент, Факултету друштвених наука, Факултету за језик и комуникације.

Професор Димитриос Теофилакту је у периоду од 2020. до 2023. обављао функцију амбасадора Републике Кипра у Србији и током свог мандата у више наврата је посећивао Факултет и повезивао га са другим високошколским институцијама са Кипра.