Посета студената и запослених са Факултета организације и информатике из Вараждина

Студенти и запослени Факултета организације и информатике, Свеучилишта у Загребу, посетили су Факултет организационих наука у периоду од 5. до  7. марта 2024. године. Ова посета је једна у низу узајамних посета два факултета у последњих неколико година.

У посети ФОН-у било је 24 студената прве, друге и треће године основних и мастер студија, студијских програма Информациони и пословни системи, Организација пословних система, Умрежени системи и рачунарске игре, Базе података и базе знања, Информациони и пословни системи, Економика предузетништва и Информатичка подршка пословању. Такође, делегацију са ФОИ-а су чинили 9 запослених, и то: проф. др. сц. Марина Клачмер Чалопа, деканица, изв. проф. др. сц. Мартина Томичић Фурјан, продекница за науку, пројекте и међународну сарадњу, изв. проф. др. сц. Златко Стапић, продекан за наставу и студенте, изв. проф. др. сц. Иван Малбашић, продекан за пословање и људске потенцијале, проф. др. сц. Невен Врчек, проф. др. сц. Игор Балабан, изв. проф. др. сц. Ива Грегурец , доц. др. сц. Катарина Пажур Аничић, Мартина Ђурас Секованић, маг. оец.

Првог дана посете, госте је дочекала и пожелела им добродошлицу проф. др Сандра Једнак, која је уједно и представила гостима Факултет. Након тога је професорка Мартина Томичић Фурјан је заједно са својим студентима представила ФОИ и студентске организације: Студентски збор, Бизнис клуб ФОИ, St@k, Академски певачки хор. Госте су поздравили и Стефан Ковачевић, председник студентског парламента и Давид Ковић, студент продекан ФОН-а, након чега су уследиле презентације студентских организација ФОН-а: Case Study Club BCA, Унија студената, Савез студената, ФОН-ов центар за развој каријере, Студентска Асоцијација, AIESEC, ESTIEM LG Belgrade, ФОНИС, СпортФОН, Буфонерија и ЕкоФОН.

Током обиласка факултета просторија Факултета, студенти су посетили Службу за трансфер знања и иновационо предузетништво (IRTz), где их је дочекао проф. др Душан Бараћ, продекан за дигитални развој, пожелео им добродошлицу и заједно са колегиницама Аном Миличевић и Јованом Ракићевић, представио актуелне програме IRTz-а. Представљена су 3 студентска стартап тима који су учесници тренутно актуелног “Route2Launch” прединкубационог менторског програма на ФОН-у. А, међусобно упознавање и интеракцију студенти два факултета су остварили кроз игру Бинго.

Другог дана посете, студенти су обишли компанију Нелт једног од стратешких партнера Факултета организационих наука. Тамо су им се представиле службе за људске ресурсе, продају и ИТ, након чега су обишли капацитете складишта. Након ове посете, студенти су се прикључили  Међународном инфо дану у организацији Факултета, где је колегиница Мартина Ђурас Секованић из канцеларије за међународну сарадњу, представила ФОИ као могућност за одлазак на размену студената ФОН-а. На крају, гости су имали панорамско разгледање града, посету Храму Св. Саве и обилазак Калемегдана уз пратњу туристичког водича, где му могли да се упознају са бројним, културним, историјским, демографским, архитектонским и другим чињеницама о Београду.

У оквиру ове тродневне посете, одржан је састанак управе два факултета, коме су присуствовали са ФОИ-а: проф. др. сц. Марина Клачмер Чалопа, деканица, изв. проф. др. сц. Мартина Томичић Фурјан, продекница за науку, пројекте и међународну сарадњу, изв. проф. др. сц. Златко Стапић, продекан за наставу и студенте, изв. проф. др. сц. Иван Малбашић, продекан за пословање и људске потенцијале, проф. др. сц. Невен Врчек, проф. др. сц. Игор Балабан и са ФОН-а: проф. др Милан Мартић, декан, проф. др Сандра Једнак, продеканка за међународну сарадњу, проф. др Душан Савић, продекан за основне студије, проф. др Драгана Макајић Николић, продеканка за последипломске студије, проф. др Вељко Јеремић, продекан за научноистраживачки рад, проф. др Марко Михић, продекан за стратешки развој и сарадњу са компанијама, проф. др Душан Бараћ, продекан за дигитални развој, Дарјан Радовановић, секретар Факултета и Бојана Ивановић Бован, стручни сарадник за међународну сарадњу. На састанку се говорило и размењена су искуства о најновијим активностима две институције у области наставе на свим нивоима студија, науке, дигитализације, међународне сарадње и сарадње са привредом.