Студентско стартап такмичење Danube Cup

Универзитет у Београду је и ове године партнер студентског стартап такмичења Danube Cup, отвореног за стартап тимове који већ развијају пословну прилику, потврђену барем на локалном нивоу.

Danube Cup пружа јединствену прилику младим и амбициозним предузетницама и предузетницима, које кроз такмичење очекује менторство, повезивање и сарадња са другим студентским тимовима, менторима, предузетницима и спонзорима, као и са бизнис анђелима и VC фондовима. Најуспешније тимове у финалу такмичења очекују вредне новчане награде.

Danube Cup није такмичење идеја – пословна идеја већ мора бити тржишно валидирана међу потенцијалним купцима/корисницима, концепт мора бити иновативан и оригиналан, мора да постоји висок потенцијал раста независтан од трендова на локалном тржишту и услов је да пословна идеја није претходно финансијски подржана.

На Универзитету у Београду биће организовано интерно pitch такмичење (средином априла 2024.) за максимално 20 студентских тимова са УБ-a, који већ раде на развоју својих иновативних решења. На интерном pitch такмичењу биће одабрана два студентска стартап тима, које очекује менторски рад и припрема за полуфинале (16. мај 2024., Линз), а у оквиру ког ће један тим проћи у финале такмичења (17. мај 2024., Линз).

Позив за заинтересоване студентске стартап тимове на Универзитету у Београду отворен је до 31. марта 2024. године, а оно што је потребно да ураде јесте да се јаве на имејл адресу:  nauka@rect.bg.ac.rs  (у cc мејла ставити и адресу: mladen.cudanov@fon.bg.ac.rs) и пошаљу своју pitch deck презентацију.

Сви важни критеријуми у вези саме презентације, као и структуре студентских тимова, доступни су у тексту вести на линку: https://www.bg.ac.rs/danube-cup-2024/