Београдски студентски стартап освојио прво место на престижном међународном такмичењу Danube Cup 2024 у Аустрији

Студенстки стартап тим Artemi са Универзитета у Београду освојио је прво место на међународном такмичењу Danube Cup, који се ове године одржао на Јоханез Кеплер Универзитету у Аустрији, Линцу, док се студентски стартап тим Moveably пласирао у полуфинале такмичења. За овакаве успехе, тимови су се припремали кроз прединкубациони стартап менторки програм на ФОН-у „Route2Launch.

Danube Cup је годишње такмичење у валидираним предузетничким идејама које окупља студенте и предузетничке тимове са осам универзитета дуж Дунава. Циљ такмичења је да подржи међународно предузетништво и да подстакне сарадњу међу академским заједницама и предузетничким екосистемима различитих универзитета у сливу Дунава.

Тимови које је Artemi са Универзитета у Београду победио такође долазе са елитних европских универзитета, укључујући универзитет домаћина такмичења, универзитете из Будимпеште, Универзитет за економију и бизнис из Беча, као и универзитете из Пасауа и Регенсбурга. На такмичење тим је менторски водио проф. др Младен Чуданов, док су тим кроз учешће у програму „Route2Launchменторисали проф. др Слађана Барјактаревић Ракочевић и асистент Огњен Николић, наставници са Факултета организационих наука Универзитета у Београду.

Artemi је иновативна видео игра на мобилној платформи, која омогућава играчима да освајају територије кретањем до одређених локација у стварном свету, чиме комбинује физичку активност и дигиталну забаву. Оно што Artemi издваја од сличних игара на тржишту је акценат на самосталном такмичењу у освајању територија, уз грађење заједнице играча и зближавање пријатеља кроз лако разумљиве мини игре. На овогодишњем Danube Cup такмичењу, тим се истакао не само идејом, већ и развијеним дугорочним бизнис планом и планом за усавршавање игре који осигурава да Artemi остане занимљив и динамичан за кориснике.

Artemi и Moveably су своје идејне концепте развијали до нивоа стартап пословног концепта кроз прединкубациони стартап менторски програм „Route2Launch, у оквиру пројекта „Предузми идејукоји ФОН реализује у сарадњи са Иницијативом Дигитална Србија и другим партнетима из екосистема, а уз подршку USAID Srbija. Такође, на Факултету организационих наука, предузетничке идеје студената се развијају кроз основни предмет Предузетништво, као и више других обавезних или избоорних предмета.

Више детаља о такмичењу и проглашење победника можете видети на сајту Danube Cup.