Уводно предавање одржала је Повереница за заштиту равноправности, госпођа Бранкица Јанковић, која је истакла важност теме вештачке интелигенције која окупља широк спектар стручњака из области технологије, права, јавног сектора, академије и медија. Госпођа Бранкица Јанковић је нагласила да се област вештачке интелигенције суочава с брзим технолошким променама, истичући важност сагледавања потенцијалних изазова, као што су несвесна пристрасност у систему, недостатак адекватних података и рапидне промене на тржишту рада.
Програм је настављен AI Дневником који је водио, Зоран Станојевић, новинар и уредник РТС-а. Гости овог специјалног издања Дневника били су Стефан Баџа из Kабинета председнице Владе Републике Србије и др Филип Ејдус, редовни професор Факултета политичких наука.
Након Дневника уследила је динамична панел дискусија у којој су угледни гости из области, адвокатица Јелена Адамовић из SHARE фондације, Данило Kривокапић, директор SHARE фондације, Невена Ружић, независни експерт испред Privatnost i Javnost, и Андреа Николић, асистент на Факултету организационих наука отворили тему заштите података о личности приликом развоја и примене система вештачке интелигенције.
Први дан AI Master Class-а обухватио је предавања везана за кључне аспекте корпоративног управљања, етичка питања, ризике и друштвене дилеме у доба вештачке интелигенције. Паралелне сесије су се бавиле превенцијом дискриминације у развоју и примени вештачке интелигенције. Дан је заокружен отварањем галерије „У пролазу“, са изложбом професора др Владана Јолера, праћен музичким перформансом MKDSL.
Други дан AI Master Class-а био je посвећен информационој безбедности. У оквиру програма оргaнизован је панел: „Вештачка интелигенција у музичкој индустрији“. Реномирани представници из праксе, Реља Миланковић, CEO Bassivity Digital, Ана Ђурић – Констракта, стручњак за ауторско право, Огњен Узелац, музички продуцент, Никола Јовановић и адвокатица Андреа Радоњанин разговарали су о кључним аспектима како би се осигурала правична употреба технологије.
Програм AI Master Class-a организован је у четири едуукативна блока, а следећа итерација биће реализована 16. и 17. новембра на ФОН-у. Master Class ће приближити имплементацију вештачке интелигенције у организацијама, пружити дубљи увид у стратегије за усклађивање са новим регулаторним ограничењима и подржати развој одговорне и поуздане вештачке интелигенције која служи друштву.
Програм AI Master Class-a доступан је на линку.