Допис из Ректората Универзитета у Београду

Уважене колегинице и колеге, чланови Сената Универзитета у Београду,

Прослеђујем вам мејл који сам вечерас упутила министру просвете, науке и технолошког развоја. У ишчекивању одлуке Владе Републике Србије (или њеног Kризног штаба) којом би биле потврђене најављене нове мере у сврху спречавања ширења ЦОВИД-19, подсећам вас на обавезу факултета и института у да потпуности буду поштоване мере заштите јавног здравља које су на снази, укључујући употребу заштитних средстава и физичке дистанце. Уколико таква одлука не буде била донета (и ступи на снагу) до сутра у 13 часова, планирано је да седница Сената Универзитета сутра буде одржана у Свечаној сали Ректората, у складу са раније упућеним позивом. Испитне и уписне процедуре у току сутрашњег дана требало би да се одвијају према постојећим плановима, са појачаном пажњом у односу на препоруке надлежних органа. Након ступања на снагу нових прописа, организација испита и уписа студената се наставља према динамици која је могућа, а у оквиру разумног временског периода за један испитни рок. Препоручује се одлагање писмених испита за велике групе студената до услова ублажених мера. Универзитет у Београду очекује (и предузео је кораке у том правцу) да у случају увођења забране кретања на територији Града Београда током предстојећег викенда буду одобрене дозволе као и током трајања ванредног стања, о чему ћете бити благовремено обавештени.

С поштовањем,

Проф. др Иванка Поповић, ректорка