Др Душану Џамићу додељена Годишња награда Математичког института САНУ у области рачунарства

Душан Џамић, доцент на Катедри за математику, награђен је „Годишњом наградом Математичког института Српске академије наука и уметности у области рачунарства за студенте докторских студија” за 2021. годину.

Награде и похвале Математичког института САНУ се додељују од 2017. године за најбољи докторски, мастер и дипломски рад у области математике и механике и у области рачунарства.

Међу дисертацијама из целе Србије, докторски рад Душана Џамића „Нове методе кластеровања на комплексним мрежама” је ушао у ужи избор, а након презентације пред комисијом изабран је као један од два најбоља рада у области рачунарства.

Дисертација је одбрањена на Математичком факултету Универзитета у Београду, под менторством проф. др Мирослава Марића, и представља плод вишегодишњег истраживања проблема кластеровања на комплексним мрежама.

Добитницима су награде и похвале уручене у Српској академији наука и уметности, у оквиру манифестације „Мај, месец математике”, од стране академика Драгоша Цветковића, председника Научног већа МИ САНУ.