Други дан Међународног симпозијума SymOrg 2024

Другог дана Међународног симпозијума Факултета организационих наука SymOrg 2024 одржано је позивно предавање, проф. др Јелене Покимице, са Државног универзитета Boise у Америци, на тему Considering AI in organizations: What does it mean for Organization Development?

Након уводног предавања, учесници на секцијама дискутовали су о кључним темама Симпозијума и том приликом поделили нове увиде, перспективе и знања из области менаџмента и информационих система и технологија. На програму Симпозијума биле су секције: Integrated Humans and Digitals in Marketing and Communications, Managing Human Resources in Digital Age, Blockchain Technology in Business and Information Systems, Organizational Strategy and Hybrid Project Management, Financial Inovations and Challenges in Changing Business Environment, Digital Operations and Logistics Management, Data and Business Analytics, Transformational Potential of Generative AI, Designing Organizations for Digitally Transformed Business Ecosystems, Quality Management and Standardization и Applied Software Engineering.

У другом делу програма одржан је Students Startup Achievement где је шест студентских стартап тимова из трећег циклуса Route2Launch стартап менторског програма, презентовало своје идеје пред стручном комисијом, коју су чинили представници акедемије и привреде:  Марија Станимировић, директорка људских ресурса SR Tehnics Group, Владимир Јовановић, оснивач и директор Aparteco, Милош Скокић, кооснивач Žiška, проф. др Велимир Штављанин и проф. др Иван Луковић, са Факултета организационих наука и проф. др Јасмина Длачић, са Економског факултета у Ријеци.

Презентација стартап тимова на Pitching сесији на SymOrg 2024 представља финалну припрему за Nedelju studentskih startapa, која се одржава у септембру ове године, када ће тимови презентовати своје идеје пред потенцијалним инвеститорима и представницима програма подршке.