ФОН и CARNEX озваничили сарадњу: Подацима до бољег пословања

Факултет организационих наука Универзитета у Београду организује Летњу школу на енглеском језику под називом „Подацима до бољег пословања“. Летња школа ће се одржати од 10. до 15. јула 2023. године у Београду. У циљу развоја стратешке сарадње у области науке и  привреде протокол су потписали декан Факултета организационих наука, проф. др Милан Мартић и генерални директор компаније Carnex Иван Зековић.

„Задовољство нам је да потпишемо уговор о стратешкој сарадњи са ФОН-ом. Ово је почетак једне веома успешне сарадње са Carnex-ом. С друге стране овај споразум представља и прилику да се сарадња прошири у виду потписивања уговора о стратешкој сарадњи са целокупном МK групом, у чијем је власништву и Carnex компанија, а која представља највећи инвестициони фонд у Југоисточној Европи. Верујем да наша компанија, оваквом политиком улагања, на адекватан начин инвестира у своју будућност и развој нових кадрова. С друге стране, ФОН, као кредибилан партнер, својим деловањем оправдава сва уложена средства, тако да сам сигуран да ћемо наставити да унапређујемо привредни и научни потенцијал Србије“, истакао је генерални директор Иван Зековић.

Овим поводом проф. др Милан Мартић је истакао важност сарадње и изјавио: „Хвала компанији Царнеx на данашњој посети Факултета организационих наука. Велико ми је задовољство што данас потписују две институције које су лидери у својим областима на Западном Балкану, а и шире. Иницијатива за потписивањем споразума је потекла од младих људи, што чини да задовољство буде веће, а све за добробит ФОН-а и компаније Carnex. Дипломци Факултета организационих наука су наши најбољи амбасадори, док ФОН има три главна стуба, а чине га континуирано улагање у запослене, иновирање студијских програма и сарадња са привредом“.

Идеја Летње школе ФОН-а је да на практичан начин упозна студенте са основним концептима анализе података, визуализације и моделирања пословних проблема и да им помогне да стечена знања и вештине примене на пословном случају компаније. Студенте ће представници компаније Царнеx упознати са студијом случаја, која ће им помоћи да разумеју како да  користе анализу података о пословним потезима у циљу унапређења  продајних стратегија.

Програм се састоји од интерактивних радионица осмишљених да воде студенте кроз фазе спровођења пројеката. Kроз тимски рад полазници пролазе кроз фазе разумевања пословног проблема, анализе и припреме података, пројектовање модела. Тимови ће бити у могућности да дају предлоге за унапређење пословања користећи реалне податке.

Предности овакве сарадње су вишеструке за саме студенте. Полазници добијају прилику да развију своја знања и вештине, стекну увид у будуће могућности, развију мрежу контаката и пријатеља, обогате своју биографију сертификатом реномираног факултета и похађају програм на факултету Универзитета у Београду који воде искусни професори и практичари. Након успешно завршеног програма ФОН препоручује да сви учесници остварују могућност за додатна 3 ЕСПБ бода, а коначна одлука зависи од матичног универзитета учесника. Још једна од предности Летње школе ФОН-а јесте добијање дигиталне потврде од САС-а која ће им помоћи да се на лакши начин повежу са потенцијалним послодавцима.