Одржан гоодишњи састанак партнера на пројекту Horizon Europe HSBooster.eu

У уторак и среду, 28. и 29. марта 2023. године, на Универзитету у Београду Факултету организационих наука одржан је годишњи састанак партнера на пројекту Horizon Europe HSbooster.eu под називом “Стандардизација као подршка истраживачким пројектима Horizon Europe“. Циљ пројекта HSbooster.eu је да повећа разумевање значаја стандардизације за валоризацију научно-истраживачких резултата у европској научној заједници. Пројекат пружа услуге пројектима Horizon 2020 и Horizon Europe Research & Innovation да у највећој могућој мери искористе могућности које има европска и међународна стандардизација пружа, и на тај начин допринесу остваривању Стратегији стандардизације Европске уније (ЕУ).

Састанку су присуствовали: Nicholas Ferguson, Trust-IT Srl (Италија), Maria GiuffridaTrust-IT Srl (Италија), Julie Arteza, Trust-IT Srl (Италија), Luigi Colluci, Trust-IT Srl (Италија), Sharon Farrell, Dublin City University (Ирска), Mohammed Mahdi, Dublin City University (Ирска), Signe Bøgh, Dansk Standard (Данска), Sultan Wood, Dansk Standard (Данска), Pernille Bengtsen, Dansk Standard (Данска), Lucio Gonzalez, SGS (Шпанија), Noelia Garcia, SGS (Шпанија), Ивана Мијатовић, Универзитет у Београду Факултет организационих наука (Србија), Ана Кићановић, Универзитет у Београду Факултет организационих наука (Србија) и Биљана Тошић, Универзитет у Београду Факултет организационих наука (Србија).Састанаку су се прикључили и Magnus Hakvåg и Håvard Almås, House of Knowledge (Норвешка), са циљем сарадње у развоју напредних метода за подршку учењу о стандардзацији и промоције игре за развој вештина неопхдних за стандардизацију.  Састанак су отвориле проф. др Сандра Једнак, продекан за међународну сарадњу и проф. др Весна Дамњановић, председник Савета Универзитета у Београду Факултет организационих наука.