Први дан догађаја отворио је теме обећања вештачке интелигенције, као и изазове у процесу сертификације уз госта из Чешке, проф. др Радим Полцака.
Програм AI Дневника организован је на другачији начин, уз специјално издање standup-а г. Николе Радојловића.
Завршетак дана био је посвећен паралелним сесијама које су отвориле расправе везане за примену вештачке интелигенције у привреди, као и изазове развоја система вештачке интелигенције заснованих на подацима корисника, али и перспективе употребе вештачке интелигенције у правосуђу.
Програм је заокружен обиласком изложбе графика Дијалози са вештачком интелигенцијом: У потрази за мапама значења професора Владимира Павловића и коктелом уз музички програм квартета Билитис.
Други дан програма отворен је радионицом Critical Feminist Screenshotting, након чега је уследила и радионица о одговорности произвођача са системима вештачке интелигенције. Каснији низ предавања представио је теме попут изазова имплементације AI Act-а, значаја стандарда у процесима регулисања вештачке интелигенције, анализе осигурања ризика и примене вештачке интелигенције у правосуђу. Дан је закључен панелом о вештачкој интелигенцији и кривично-правној одговорности уз разговор са доменским стручњацима.
Први свеобухватни едукативни програм намењен професионалцима у областима пословања и напредних технологија о правним и етичким изазовима вештачке интелигенције реализован је у претходна три месеца и поставио је темеље за даљи развој и примену вештачке интелигенције у нашој земљи. Програм је окупио више од 70 међународних и домаћих предавача, а сертификате о успешној реализацији програма добило је више од 110 учесника.