Отпочео програм унапређења менторских вештина за развој студентских стартапа на ФОН-у

У четвртак 19. маја на ФОН-у отпочео је први циклус “Expert2Mentors” тренинг програма за наставнике и сараднике ФОН-а, са циљем унапређења менторских вештина за развој стартапа. Тренинг је део пројекта “Предузми идеју” који ФОН реализује са Иницијативом Дигитална Србија и партнерским организацијама из стартап екосистема, а уз подршку USAID-а.

У првом циклусу “Expert2Mentors” програма, 23 наставника и сарадника Факултета имаће прилику да кроз шест експертских сесија унапреде своја знања и вештине за менторство тимова у најранијој фази развоја стартапа. Са наставним особљем радиће предавачи са великим искуством из домаћег и страних стартап екосистема, међу којима су Лазар Стојковић, Иван Бјелајац, др Михајло Попеску, Сандра Нешић и Дане Атанасковић.

Овај програм представља иницијални корак ка успостављању академске менторске заједнице и координисаног менторства студентских стартапа кроз формални и неформални наставни процес. Након првог циклуса програма, следи “Предузми идеју – летњи менторски програм” за студентске тимове који желе да започну развој својих стартап идеја. Летњи менторски програм биће усмерен на валидирање идеја и тестирање основих верзија производа, као и на припрему тимова за обезбеђивање иницијалних инвестиција из екосистема.

Пројекат “Предузми идеју” има за циљ развој предузетничке свести међу младима и подстицање брже комерцијализације иновација, а ФОН је задужен за имплементацију пројектних активности које се односе на унапређење менторских капацитета наставног особља, мапирање и промоцију постојећих предузетничких иницијатива и иновација на факултетима, као и истраживање и анализу студија случаја из домаћег стартап екосистема.

Више информација о пројекту “Предузми идеју” може се добити путем званичног сајта пројекта www.preduzmi.rs, а о пројектним активностима ФОН-а у Истраживачко-развојном центру Факултета или путем мејла ventureanidea@fon.bg.ac.rs.