Сарадња ФОН-а и института: ФОН озваничио сарадњу са чак три института Универзитета у Београду

Данас је на Факултету организационих наука (ФОН) организовано свечано потписивање уговора са три института Универзитета у Београду и то Институтом за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, Институтом  за примену нуклеарне енергије и Институтом за хемију, технологију и металургију.

Сарадњу су потписли декан ФОН-а проф. др Милан Мартић, и директори института др Ивана Страхинић (ИМГГИ), др Марија Гњатовић (ИНЕП), и заменик директора др Дана Васиљевић-Радовић (ИХТМ). Потписивању су присуствовали помоћник министра Владимир Радовановић, Министарство за науку, технолошки развој и иновације; Виктор Недовић, директор SAIGE пројекта, представници пројекта Србија Иновира, продекан за дигитални развој, проф. др Душан Бараћ, продекан за сарадњу са привредом проф. др Марко Михић и доц. др Милица Јовановић.

„Институти са којима ћемо потписати уговоре о сарадњи имају изузетан интелектуални капитал и биће сигурно задовољство да наставници и сарадници ФОН-а са колегама са Института размењују знања и искуства и то ће сигурно бити добробит за развој за наших институција, али сигурно и за Републику Србију. Сигуран сам да ћемо наше капацитете усмерити на развој заједничких програма, образовних, али такође кроз партиципацију научника и саветника са института у већ актуелним и акредитованим програмима. Све оно што већ пише у уговорима, ФОН ће у потпуности испунити, а гаранција да ће ови уговори заиста бити плодотворни је то што сарадња није наметнута са врха, већ су наши млађи сарадници и наставници видели ту могућности и започели сарадњу кроз одређене пројекте са истраживачима са института. То је велики показатељ да ће се сарадња само ширити за добробит наших институција. Још једном веома се радујем данашњем потписивању уговора о сарадњи“ – изјавио је декан, проф. др Милан Мартић.

Као водећа институција у области развоја информационих технологија и менаџмента, Факултет организационих наука жели да својим компетенцијама, интелектуалним и инфраструктурним ресурсима допринесе унапређењу рада научно-истраживачких институција и процеса технолошког трансфера Универзитета у Београду, као и да сарадњом са другим институцијама доприноси и развоју националног иновационог система.