Студенти ФОН-а четврти на светском такмичења у решавању студије случаја HSBC/HKU Asia Pacific Business Case Competition 2023

Студенти ФОН-а и чланови Case Study Club-а part of BCA SEEЛука Лугоњић, Никола Радојевић, Нађа Стевановић и Андреја Васић, под менторством проф. др Весне Дамњановићпласирали су се у финале на  светском такмичењу у решавању пословне студије случаја HSBC/HKU Asia Pacific Business Case Competition, организованог од стране HKU Business School у Хонг Конг-у.

Такмичење је организовано у периоду од 23. маја до 01. јуна 2023. године, у онлајн формату и такмичари су за дато време имали задатак да реше три пословне студије случаја. На такмичењу је учествовало 24 тима са престижних универзитета, од којих је већина тимова изборило пласман на националном такмичењу, док је наш тим позван на основу претходно остварених резултата на светској сцени.

Прву студију случаја задала је компанија The Micro Connect, н05а тему скалабилности инвестиционог фонда који улаже у мала и средња предузећа. Тим са ФОН-а се нашао први у својој дивизији, победивши The Chinese University of Hong Kong, NAGOYA University i University of Dhaka.

Другу студију случаја задала је продукцијска компанија 88rising и такмичари су имали задатак да предложе решење за пробијање азијске реп музике на светску сцену. Након друге студије случаја, заузели су друго место у дивизији и тиме обезбедили пролазак у финале, заједно са још три тима. Победили су тимове: Taiwan University и University of Colombo.

У финалу, које је одржано 01. јуна, студију случаја задала је компанија Zuellig Pharma са задатком да се реше изазови ланца набавке, уз помоћ блокчејн технологије. Прво место заузео је Ateneo de Manila University, друго место City University of Hong Kong, треће место RMIT University Vietnam, док је тим ФОН-а и Универзитета у Београду заузео четврто место.

Захваљујемо се проф. др Милану Мартићу, декану ФОН-а, и деканском колегијуму на подршци.

Честитамо нашим студентима на сјајном резултату и желимо им пуно среће у даљем раду!