Studenti FON-a šampioni sveta na debatnom takmičenju u Vijetnamu

U periodu od 28. decembra do 4. januara održano je Svetsko prvenstvo iz debate u Vijetnamu – World Universities Debating Championship, na kom su studenti Fakulteta organizacionih nauka ostvarili istorijske rezultate.

Od kada se ovo prvenstvo održava, nikada se nije desilo da članovi jedne delegacije takmiče u finalu sve tri kategorije, niti da debateri sa jednog univerziteta osvoje dve od tri kategorije ovog takmičenja, i to je upravo ono što su srpski takmičari uspeli da ostvare ovog puta.

Studenti, Lazar Popović sa FON-a i Mihailo Babić sa Filozofskog fakulteta osvojili su titulu svetskog šampiona u finalu kategorije engleski kao drugi jezik.

Student FON-a, Đorđe Mirković i njegov kolega Miloš Prokić sa Elektrotehničkog fakulteta postali su svetski šampioni u kategoriji engleski kao strani jezik. Nagradu za najbolji govor u finalu osvojila je studentkinja FON-a, Katarina Lazić.

Pored sjajnih timskih uspeha, naši debateri su ostvarili rezultate i kao indivudalni govornici. U kategoriji engleski kao strani jezik Konstantin Popović i Lazar Popović osvojili su 7. i 9. mesto u konkurenciji za najboljeg govornika na svetu.

Na takmičenju je učestovalo preko 900 studenata iz 95 zemalja, i preko 180 univerziteta.
Izuzetno smo ponosni na rezultate delegacije Univerziteta u Beogradu, kao i na studente FON-a, i želimo im puno sreće i uspeha u daljem radu.