Учешће Факултета на ФОИ Данима међународне сарадње и Недељи каријере

Делегација Факултета организационих наука учествовала је на Данима међународне сарадње и Недељи каријере који су одржани у периоду од 26. до 27. маја 2022. године на Универзитету у Загребу – Факултету организације и информатике из Вараждина, Хрватска.

ФОИ Дани међународне сарадње 2022 одржани су физички, а програм је био подељен у два дана. Први и главни дан догађаја, 26. мај 2022. године, започео је излагањем Весне Котарски, руководиоца канцеларије за ЕУ пројекте Универзитета у Загребу на тему: “EU supported activities – competitive landscape in educationresearchinnovation”, након чега је уследило представљање партнерских универзитета: Егејски Универзитет (University of Aegean) из Грчке, Универзитет у Жилини – Факултет за менаџмент и информатику (University of Žilina – Faculty of Management Science and Informatics) из Словачке, Универзитет у Београду – Факултет организационих наука из Србије, Универзитет Св. Ћирило и Методије – Економски факултет (SsCyril and Methodius University – Faculty of Economics) из Северне Македоније и Универзитет Коч (Koc University) из Турске. Факултет организационих наука представиле су проф. др Сандра Једнак, продеканка за међународну сарадњу и Бојана Ивановић Бован, стручни сарадник за међународну сарадњу. У другом делу програма одржана је панел дискусија под називом “How to foster internalization through short intensive programs – Covid related experiences and postCovid opportunities”, док је остатак дана резервисан за дружење и умрежавање учесника.

Други дан, 27. мај 2022. године, био је посвећен студентима ФОИ-ја који су представљали своја искуства са кратких и једносеместралних боравака на партнерским факултетима у иностранству, а догађају су се могли прикључити и наставници и други гости. У оквиру овог дела, поред других, студенти су представили и своја искуства студијске посете ФОН-у која је одржана у марту 2019. године.

Догађај Недеља каријере је одржан од 23. до 27. маја 2022. године са циљем да споји послодавце и студенте ФОИ-а. Током пет дана догађаја, учешће је узело 70 компанија, одржано је 40 радионица и 5 онлајн пичева. На овом догађају, испред ФОН-а, учешће су узели проф. др Душан Савић, продекан за основне студије, проф. др Душан Бараћ, продекан за дигитални развој и Александра Војводић, стручни сарадник службе за односе с јавношћу, који су ову прилику искористили да се упознају са моделом сарадње факултета и привреде.

Током два дана посете, одржано је више састанака представника ФОН-а са управом ФОИ-а: проф. др Нином Бегичевић Ређеп, деканицом, проф. др Игором Балабаном, продеканом за науку, пројекте и међународну сарадњу, проф. др Марином Клачмер Чалопом, продеканицом за пословање и људске потенцијале, проф. др Сандром Ловренчић, продеканицом за наставу и студенте, о даљим правцима сарадње, међусобном учешћу запослених на научним и стручним догађајима оба факултета, заједничким менторствима, размени студената и наставника и др.