Uspešno završen drugi ciklus “Expert2Mentors” trening programa za unapređenja startap mentorskih veština nastavnika

U periodu od 12. maja do 2. juna 2023. godine, organizovan je drugi ciklus “Expert2Mentors” trening programa za nastavnike i saradnike šest fakulteta Univerziteta u Beogradu, koji je imao za cilj unapređenje mentorskih veština za rad sa studentskim startap timovima. Trening program deo je projekta “Preduzmi ideju” koji FON realizuje sa Inicijativom Digitalna Srbija i partnerskim organizacijama iz startap ekosistema, a uz podršku USAID-a.

Drugi ciklus “Expert2Mentors” programa organizovan je za 26 nastavnika i saradnika sa Elektrotehničkog fakulteta, Poljoprivrednog fakulteta, Tehnološko-metalurškog fakulteta, Farmaceutskog fakulteta, Fakulteta veterinarske medicine i Fakulteta organizacionih nauka. Kroz četiri ekspertske sesije i osam tematskih celina, sa nastavnicima su radili eksperati iz domaćeg i stranih startap ekosistema, među kojima su Lazar Stojković, Bojan Popić, Mihajlo Popesku, Đorđe Filipović, Adam Kovač, Nikola Marković, Dane Atanasković i Katarina Pavlović. Poseban segment ovogodišnjeg “Expert2Mentors” trening programa bili su zajednički radni doručci nastavnika na kojima su deljena iskustva iz dosadašnjeg mentorskog rada nastavnika sa studentskim startap timovima.

“Expert2Mentors” trening program predstavlja inicijalni korak ka uspostavljanju akademske mentorske zajednice i koordinisanog mentorskog rada sa multidisciplinarnim studentskim startap timovima. U nastavku “Preduzmi ideju” projektnih aktivnosti biće organizovan novi (treći) ciklus “Route2Launch” startap mentorskog programa za studentske timove sa Univerziteta u Beogradu u okviru kojeg će nastavnici imati mogućnost da primene novostečena mentorska znanja i veštine.

Projekat “Preduzmi ideju” ima za cilj razvoj preduzetničke svesti među mladima, a FON je zadužen za implementaciju projektnih aktivnosti koje se odnose na unapređenje mentorskih kapaciteta nastavnog osoblja, mapiranje i promociju postojećih preduzetničkih inicijativa i inovacija na fakultetima, kao i istraživanje i analizu studija slučaja iz domaćeg startap ekosistema.

Više informacija o projektu “Preduzmi ideju” može se dobiti putem zvaničnog sajta projekta www.preduzmi.rs, a informacije o projektnim aktivnostima FON-a putem mejla preduzmiideju@fon.bg.ac.rs