Еразмус+ пројекат PASGOP – наставне активности на Универзитету Исланда

У оквиру Еразмус+ пројекта „Пројектна оријентација и одрживо управљање пројектима“ (PASGOP), од 1. до 5. маја 2022. године запослени и студенти Факултета организационих наука учествовали су у наставним активностима на Универзитету Исланда.

Студенти ФОН-а Алекса Миладиновић, Сара Плазић, Сања Стефановић, Теодора Стефановић и Тамара Шоњић, заједно са студентима Виљнус Универзитета и Универзитета Исланда радили су на примерима из праксе у области пројектне оријентисаности и одрживог вођења пројеката у оквиру предмета на Мастер академским студијама.

Доц. др Драган Бјелица и Теодора Славински  учествовали су у радним састанцима, као и у наставном процесу, где су представљени примери добре праксе из Србије. Током наставе приказане су шансе за аплицирање младих на ЕУ пројектима од стране Адалхеидур Јóнсдóттир (руководилац сектора за образовање и културу при Исландском центру за истраживање – Раннис). Надаље, представљене су и теме које су обухватиле следеће аспекте одрживости и пројектне оријентације: 1. Одрживост на Исланду: Шта носи будућност? (Др. Давид Цоок, Универзитет Исланда) 2. ХИ26 стратегија корисничког интерфејса као пројекат – „Ово није корист само за школу, већ и за друштво у целини“ (Марíа Кристíн Бјарнадóттир, Универзитет Исланда) , 3. Заинтересоване стране и одрживост у пројектима (Ингибјöрг Карлсдóттир, Универзитет Исланда), 4. Од управљања заинтересованим странама до укључивања корисника (Вyтаутас Пугачевскис, Универзитет Виљнуса), 5. Српске перспективе пројектне оријентисаности и одрживог вођења пројеката (доц. др Драган Бјелица, Универзитет у Београду), 6. Пројектна оријентисаност: данас и сутра, друштво и организација (проф. Инга Минелгаитé, Универзитет Исланда), 7. Одрживост у ПЛАY авио-компанији (Ракел Ева Сæварсдóттир, директор сектора за одрживост у компанији Плаy).

Наредне наставне активности на пројекту биће одржане почетком октобра 2022. на Виљнус Универзитету у Литванији.