Na Univerzitetu u Novom Sadu – Prirodno-matematičkom fakultetu održana hibridna radionica na temu podrške u istraživanju i administraciji u istraživačkoj zajednici

Na Univerzitetu u Novom Sadu – Prirodno-matematičkom fakultetu, 6. i 7. juna 2022. godine, uspešno je održana još jedna u nizu radionica u okviru ExtremeClimTwin projekta, treća po redu, na temu podrške u istraživanju i administraciji u istraživačkoj zajednici na projektima finansiranim iz eksternih izvora, poput projekata iz Horizont Evropa projektne linije. Radionica je organizovana sa ciljem osnaživanja i edukacije naučno-istraživačkog osoblja, kao i zaposlenih u službama i centrima za pružanje administrativne i finansijske podrške na projektu.

 

Učesnice i učesnici ove radionice, imali su veliku čast i zadovoljstvo da im predavanje održe istaknuti treneri sa Loughborough University iz Londona: Kler Edvards, menadžer razvojnog istraživanja, kao i Adam Vud, menadžer ugovora o istraživanju. Veliki doprinos uspešnoj realizaciji radionice dali su članovi projektnog tima ExtremeClimTwin projekta, moderatori ove radionice: Gordana Vlahović, rukovodilac kancelarije za međunarodnu saradnju Univerziteta u Novom Sadu – Prirodno-matematičkog fakulteta, kao i dr Miroslav Vujičić, vanredni profesor Univerziteta u Novom Sadu – Prirodno-matematičkog fakulteta, zamenik šefa za međunarodnu saradnju na Departmanu za geografiju, turizam i hotelijerstvo Univerziteta u Novom Sadu – Prirodno-matematičkog fakulteta.
Tokom trajanja radionice, predavači su nastojali da na jasan i precizan način odgovore na mnogobrojna pitanja poput: Koje su to novine koje donose projekti iz Horizont Evropa projektne linije? Kako i na koji način pronaći odgovarajući poziv? Kako definisati koncepte i metodologiju predloga projekta? Šta predstavlja SMART princip i kako prema njemu odrediti ciljeve projekta? Kako povezati ciljeve sa radnim paketima? Na koji način uspostaviti komunikaciju i saradnju sa partnerima na projektu? Šta podrazumeva ugovor o konzorcijumu i koji su izazovi na koje treba odgovoriti prilikom njegovog zaključivanja? Na koji način zaštiti intelektualnu svojinu koja je rezultat projekta? I mnoga druga pitanja. Za učesnice i učesnike radionice su organizovane i mnogobrojne vežbe u cilju boljeg razumevanja obrađenih tema.
Zaposleni u Službi za naučno-istraživački rad Univerziteta u Beoradu – Fakulteta organizacionih nauka, su uzeli učešće u ovoj radionici putem platforme Zoom-a.

Naučno-istraživački rad

Konkurs