Отворени подаци: Инфо дан и студентско такмичење у сарадњи са компанијом Egzakta Advisory

Позив студентима да кроз Истраживање и рад на задацима уз подршку ментора, уче о отвореним подацима уз могућност освајања награда у вредности од €4000, €2000 и €1000

На Факултету организационих наука покренута је иницијатива усавршавања студената на тему Отворених података. У оквиру ове иницијативе на ФОН-у ће бити организован Инфо дан и студентско такмичење уз подршку партнерске компаније Egzakta Advisory.

На Инфо дану који ће се одржати 28. октобра 2022. године, у термину од 15.00 до 16.00 сати, у Истраживачко развојном центру Факултета, представници партнерске компаније ће упознати учеснике са својим пословањем, дати инструкције такмичења кроз упознавање са изазовима, задацима и начином рада током такмичења. Студенти се за учешће на Инфо дану могу пријавити путем ФОРМЕ која је отворена непосредно до почетка Инфо дана до 13.00 сати.

Током такмичења, које се реализује од 05. новембра до 22. децембра 2022. године, студенте уз вредне награде очекује истраживачки рад о отвореним подацима, заједнички рад на структурирању података, истраживању тржишта корисника, монетизацији, функционалностима и визуализацији података.

Више инфомација и пријаву студенти могу пронаћи путем ФОРМА ЗА ТАKМИЧЕЊЕ.

Пријава за такмичење отворена је до 04. новембра 2022.

Све додатне информације можете добити путем мејла, ana.milicevic@fon.bg.ac.rs или на телефон, 066 8896 136.