Посета делегације Шандонг Универзитета из Кине и Српско – кинески форум Иницијатива појас и пут

Факултет организационих наука је у среду, 07. јуна 2023. године посетила делегација Шандонг Универзитета – Факултета за менаџмент, у саставу: проф. др Ву Чангки, декан, проф. др Шуо Зоу, продеканка за међународну сарадњу и проф. др Динг Ронгуи, директор Института за управљање пројектима. Госте су дочекали и са њима одржали састанак проф. др Сандра Једнак, продеканка за међународну сарадњу, проф. др Душан Савић, продекан за основне студије, проф. др Душан Бараћ, продекан за дигитални развој, проф. др Владимир Обрадовић и проф. др Марија Тодоровић са Катедре за интердисциплинарна истраживања у менаџменту.

Представници оба факултета су представили своје институције и разговарали о могућностима сарадње у области размене студената и наставника, заједничких студијских и других програма у циљу повећања интернационализације обе институције. Гости су обишли просторије Факултета и упознали се са радом Истраживачко развојног центра.

Истог дана, на Факултету организационих наука одржан је Српско – кинески форум под називом Converging Forces: Belt and Road Initiative for Sustainable Societal and Economic Advancement, који се одржава у оквиру 27. међународног конгреса из управљања пројектима “Интердисциплинарност као кључна карика пројектне професије“. У оквиру овог форума, уводничари су били проф. др Ву Чангки, проф. др Динг Ронгуи, гђа Ивона Лађевац, заменица директора Института за међународну политику и привреду и проф. др Младен Чуданов, редовни професор Факултета организационих наука. Након уводних предавања, уследила је Дискусија на тему: „Конвергентне снаге: Иницијатива појас и пут за одрживо друштво и економски напредак“ у којој су учествовали проф. др Ву Чангки, проф. др Шуо Зоу, проф. др Динг Ронгуи, гђа Ивона Лађевац, проф. др Ребека Данијела Влахов Голомејић, ванредна професорка, Свеучилишта у Загребу – Економског факултета, г. Занг Кингуо, председник Aihua International Education Technology Group и проф. др Младен Чуданов. Фацилитатор форума је био проф. др Владимир Обрадовић.

У оквиру посете Србији, гости из Кине су претходног дана посетили Универзитет у Београду где их је примио проректор за међународну сарадњу, проф. др Ратко Ристић. Два универзитета већ имају успостављену сарадњу и потписан уговор о сарадњи што чини одличну базу за даљи развој сарадње између Факултета за менаџмент Шандонг Универзитета и Факултета организационих наука Универзитета у Београду.