Студенти Факултета учествовали на Case IT конференцији у Вараждину

Студентски збор Факултета организације и информатике Универзитета у Загребу из Вараждина и Business Club@FOI, у периоду од 23. до 24. фебруара 2023. године, успешно су организовали конференцију под називом Case IT. Током два дана трајања догађаја, учесници су били у прилици да чују разна искуства и савете од експерата из привреде. Конференцију су посетили и на њој активно учествовали студенти Факултета организационих наука у пратњи асистената Стефана Крстовића и Анђелије Ђорђевић Томић. Чланови студентске организације Факултета организационих наука Case Study Club, Лука Лугоњић, Александра Крстајић, Душан Вишњић и Теодора Пристовшек, одржали су радионице на којима су поделили своја искуства са такмичења.

Првог дана одржавања конференције, запослени из компаније IBM iX Croatia одржали су предавање на тему запослења, где су истакли значај доброг CV-ја, како га направити, те зашто је битно писмо мотивације и како се посматра студентски активизам и чланство у различитим студентским организацијама.

Другог дана чланови ФОН-ове студентске организације Case Study Club одржали су радионице којима су истакли значај студија случаја за будуће радне перформансе, како се оне могу имплементирати у редовно образовање, како изгледа пут кроз ову организацију од процеса селекције, преко такмичења све до управљања организацијом, а какве то бенефите сутрадан може донети на тржишту рада.

У поподневним часовима другог дана, учесници су имали прилике да чују предавања на тему дигитализације и зашто је IT сектор важан у данашњем свету, као и да учествују у дискусији на тему улоге IT у креирању одрживих решења и заштите животне средине. На крају конференције, студенти су учествовали у групним активностима осмишљавања оптимизације web страница коришћењем SEO алата. Конференција је завршена закључним говором председника Студентског збора Еугена Петошића.