Студенти ФОН-а финалисти престижног светског такмичења у решавању студије случаја у Мастрихту (Холандија)

Студенти организације Case Study Club, Факултета организационих наука: Никола Буњевић, Милица Ђерић, Исидора Марковић и Лазар Кирков под менторством Анђелије Ђорђевић и проф. др Весне Дамњановић, пласирали су се у финале престижног светског такмичења у решавању студије случаја International Case Competition at Maastricht 2022 (ICC@M 2022), у Мастрихту, у Холандији. Светско такмичење одржало се у периоду од 15. маја до 21. маја 2022. године.

На такмичењу је учествовало 16 најбољих пословних школа и 64 најбољих бизнис студената из целог света.
Студенти су решавали 2 студије случаја по 4 сата, за холандске компаније APG и Yask, и једну студију случаја од 24 сата, за компанију A.T. Twintey, консултантску организацију фокусирану на сегмент здравства и хроничне ретке болести са којима се суочавају пацијенти. Задатак ове студије случаја односио се на пословни модел организације (да ли задржати тренутни модел, модификовати га или предложити потпуно нови), потенцијалну експанзију на нова тржишта и стимулацију кључних стејкхолдера (лекари, болнице, осигуравајућа друштва, пацијенти и њихови ближњи, фармацеутске компаније, институције). Кратке студије су као решења тражиле предлог стратегија управљања ризиком и операцијама за компанију APG (која се бави управљањем пензионим фондовима), и повећање привржености запослених матичној компанији Yask, која се бави управљањем објектима (Facility Management).

Наши студенти су у рундама пре финала освојили прво место 2 пута (својим наступом и решењима студија које су задале компаније Yask и A.T. Twintey ), и победили тимове универзитета:  American University of Beirut (Olayan School of Business)University of Florida из Сједињених Америчких Држава, као и Tampere University of Applied Sciences School of Business and Media из Финске. У финалу такмичења наступали су заједно са National University of Singapore, Maastricht University из Холандије и Copenhagen Business School из Данске. Победник такмичења био је тим Copenhagen Business School из Данске.

Остали учесници такмичења били су: Babeș-Bolyai UniversityBocconi UniversityConcordia University (John Molson School of Business), Corvinus University of Budapest, International Business Academy, Rotterdam School of Management (Erasmus University), Smith School of Business (Queen’s University), University of British Columbia (Sauder School of Business), University of St. Gallen – School of Management, Economics, Law, Social Sciences, International Affairs and Computer Science.

Студенти ФОН-а похваљени су за изузетан консултантски приступ, разумевање пословања компаније, разумевање тржишта и проблематике индустрије, предлог креативних решења, тимску повезаност чланова, као и за детаљну и екстензивну анализу и имплементацију. Честитамо им на сјајном резултату!