Studenti FON-a osvojili prvo i treće mesto na moskovskoj Olimpijadi iz engleskog jezika

Studenti FON-a Anđela Žikić i Luka Bogavac u timu sa studentom Saobraćajnog fakulteta, Lukom Miloševićem osvojili su prvo mesto u timskoj kategoriji i treće mesto u ukupnom plasmanu na sedmoj Olimpijadi iz engleskog jezika za studente inženjerskih fakulteta u organizaciji Moskovskog državnog univerziteta H.E. Bauman (https://nsce.bmstu.net/).

Takmičenje sa međunarodnim učešćem održano je od 28. do 30. marta 2022 u onlajn formatu. Svake godine, krovna tema takmičenja je jedna oblast tehničkih nauka; ove godine je to bio bioinženjering. Učesnici su se takmičili u pojedinačnoj i timskoj kategoriji, a pored zavidnog znanja stručnog engleskog jezika, za pobedu su bile potrebne i druge veštine, prvenstveno kreativnost, analitičnost i veštine rešavanja problemskih situacija.

Ovo je prvo učešće tima sa Beogradskog univerziteta na ovom takmičenju. U timskoj kategoriji, u kojoj je zadatak bio pronalazak kreativnog rešenja za nasumično dodeljen inženjerski problem i njegovo prestavljanje u formi video reportaže, naš tim je pod mentorstvom doc. dr. Jelene Anđelković osvojio prvo mesto.