Студенткиње ФОН-а у полуфиналу европског такмичења European Ethics Bowl у Љубљани

Студенткиње Case Study Club -a Факултета организационих наука: Нађа Стевановић, Тања Лазић и Миљана Луковић пласирале су се у полуфиналe европског такмичења European Ethics Bowl, под менторством Ивоне Живковић.

Такмичење представља комбинацију методологија из области решавања студије случаја и дебатног такмичења, а везано је за области одрживости и пословне етике. Полуфинале такмичења се одржало од 11. до 13. новембра 2022. године у Љубљани. Теме студија случаја у полуфиналу односиле су се на Стандардизацију у пословању. Захваљујемо се и проф. др Ивани Мијатовић на обезбеђеној литератури за припреме за такмичење и колеги доц. др Марку Ћировићу на помоћи за дебатни наступ. Прва студија се бавила питањем родне равноправности и увођењем родних квота у пословање, док је акценат друге студије био на стандардизацији нефинансијског извештавања. Студенткиње су похваљене за презентацију, одговоре на питања жирија и примере најбоље праксе из наведних области.

Честитамо и желимо пуно среће студентима у даљем раду!