Студентски стартап тим са ФОН-а награђен на такмичењу у оквиру Светског самита влада у Дубаију

На наградном тамичењу „The Global Best M-Gov Award“ које је организовано у оквиру Светског самита влада у Дубаију, стартап тим са ФОН-а, Фармит, освојио је трећу награду у конкуренцији од више од хиљаду универзитетских стартап тимова из 62 земље света.

Фармит је креиран да повеже пољопривреднике са потрошачима и омогући праћење пољопривредне производње од „фарме до трпезе“. Његови покретачи, Сава Павловић и Лазар Јовановић, добили су и новачану награду у износу од 68.000 долара (250 хиљада дирхама) коју ће искористити за даљи развој решења и лансирање услуге у марту ове године. Овај студентски стартап развијен је кроз „Route2Launch“ стартап менторски програм на ФОН-у и додатну подршку 30Hills академије у оквиру пројекта “Предузми идеју“ који је подржао USAID.Овогодишње осмо издање „The Global Best M-Gov Award“ наградног такмичења било је немањено студентима са универзитета из целог света с циљем истицања улоге универзитета, као и креативности и иновативности младих у суочавању са локалним и глобалним изазовима.