Успешно одржана међународна летња школа на ФОН-у

Факултет организационих наука Универзитета у Београду је организовао међународну летњу школу под називом „Подацима до бољег пословања“ у периоду од 10. до 15. јула 2023. године.

У међународној летњој школи учествовало је 20 студената из пет различитих држава и то: Немачка, Словачка, Хрватска, БиХ и Србија.

Програм у трајању од шест дана се састојао од интерактивних и hands-on радионица осмишљених да воде студенте кроз фазе реализације data science пројеката. Кроз тимски рад на пословној студији случаја задатој од стране партнерске компаније Carnex, полазници су пролазили кроз фазе разумевања пословног проблема, визуализације, анализе и припреме података, моделовања и примене модела, и дали су предлоге за унапређење пословања заснованих на подацима.

У оквиру летње школе предавања су, поред еминентних наставника ФОН-а, држали и експерти из привреде:

Учешће у школи у улози предавача имале су и три гошће са патртнерских универзитета ФОН-а:

У оквиру летње школе одржан је округли сто на тему Career Development in Data Sciences and Business Analytics. У улози панелиста нашли су се проф. др Иван Луковић, редовни професор ФОН-а; проф. др Ивана Мијатовић, редовни професор ФОН-а и руководилац пројекта Hsbooster.eu; г. Бобан Познановић, Delivery Manager Levi9 и суоснивач Serbian AI Society; гђа Екатарина Бубенко, Business Analyst Nordeus и гђа Ана Јанићијевић, Tech Recruiter TX Services.

Учесници су поред времена посвећеног радионицама и тимском раду, имали прилике да обиђу Нови Сад и Сремске Карловце, као и да истраже град Београд, његово богато историјско наслеђе и културно-забавне садржаје.

Учешћем на ФОН-овој летњој школи студенти су остварили 3 ЕСПБ поена, Сертификат о похађању летње школе, као додатак дипломи, али и SAS дигитални беџ о завршетку курса Visual Analytics 1 for SAS Viya: Basics.

Подршку овогодишњој међународној летњој школи пружиле су компаније Carnex и SAS као главни спонзори и компаније Jaffa и Coca-Cola Hellenic.