Успешно релизован Пројекат Мала матура

Данас је на Факултету организационих наука одржана презентација резултата након још једне успешне реализације пројекта Завршног испита на крају основног образовања и васпитања за школску 2021/22. годину и уписа ученика у средњу школу за школску 2022/23. годину.

Овим поводом гости Факултета били су, први потпредседник Владе, министар просвете науке и технолошког развоја, Бранко Ружић, помоћници министра, др Милан Пашић и  Милош Благојевић, саветник за образовање у Кабинету председника Владе Србије, Јована Цилић Радоњић, виши саветник у Кабинету председника Владе Србије, Светлана Јовановић, заменик директора Канцеларије за информационе технологије и електронску управу, Зоран Мишић, помоћник директора за ИТ инфраструктуру, Милорад Стојановић и начелник одељења за портал еУправа и сервисе, Биљана Марић.

Пројекат Факултета организационих наука ове године је значајно унапрећен и обухвата шири контекст деловања, тако да покрива све фазе конкурса и уписа у средњу школу.

За потребе пројекта ове године креиран је портал Моја средња школа и додатно развијен Администативни портал и Софтвер за подршку тестирања кандидата.

ФОН је био одговоран и за формирање скенинг центра и обуке оператера, планирање дистрибуције и складиштење материјала, организацију пријема материјала, дизајнирање и прегледање тестова.

Портал Моја средња школа представља платформу која омогућава да се електронским путем заврше све активности и радње у вези са пријемним испитом, завршним испитом и уписом у први разред средње школе за школску 2022/23. годину.

Корисницима портала омогућено је, подношење електронске пријаве за полагање пријемних испита, увид у резултате завршног испита, подношење приговора на резултате завршног испита, подношење електронске листе жеља, увид у резултате расподеле, подношење електронске пријаве за упис у средњу школу.

Портал Моја средња школа намењен је родитељима, односно другим законским заступницима ученика и кандидата за упис у средњу школу.

Администартивни портал омогућио је управљање свим фазама конкурса, евиденцију о релевантним резултатима које су ученици постигли током основног образовања и остале податке од значаја за спровођење завршног испита и уписа у средње школе.

Администартивни портал намењен је овлашћеним лицима МПНТР, Канцеларије за еУправу, информатичким координаторима, директорима и овлашћеним лицима основних и средњих школа као и наставницима који су учествовали у реализацији завршног испита као дежурни супервизори или предавачи.

У присуству Министарства просвете, науке и технолошког развоја, чланова Кабинета председнице Владе Србије и Канцеларије за информационе технологије и електронску управу презентовани су резултати успешне реализације Пројекта и мапирани су потенцијали за унапређење софтвера за подршку тестирања кандидата као и даљи развој сервиса за упис ученика у средњу школу.