Студенти ФОН-а освојили прво и треће место на московској Oлимпијади из енглеског језика

Студенти ФОН-а Анђела Жикић и Лука Богавац у тиму са студентом Саобраћајног факултета, Луком Милошевићем освојили су прво место у тимској категорији и треће место у укупном пласману на седмој Олимпијади из енглеског језика за студенте инжењерских факултета у организацији Московског државног универзитета Х.Е. Бауман (https://nsce.bmstu.net/).

Такмичење са међународним учешћем одржано је од 28. до 30. марта 2022 у онлајн формату. Сваке године, кровна тема такмичења је једна област техничких наука; ове године је то био биоинжењеринг. Учесници су се такмичили у појединачној и тимској категорији, а поред завидног знања стручног енглеског језика, за победу су биле потребне и друге вештине, првенствено креативност, аналитичност и вештине решавања проблемских ситуација.

Ово је прво учешће тима са Београдског универзитета на овом такмичењу. У тимској категорији, у којој је задатак био проналазак креативног решења за насумично додељен инжењерски проблем и његово престављање у форми видео репортаже, наш тим је под менторством доц. др. Јелене Анђелковић освојио прво место.